Пост опубликован: 27.09

Як вчитимуть учнів початкової школи?

Перед початком навчального року міністерство освіти України розмістило у себе на сайті поради та рекомендації для вчителів, щодо ведення нового навчального року 2017 — 2018. У цьому документі містяться методичні рекомендації, рекомендації стосовно навантаження учнів і оцінювання їхніх знань та умінь.

Домашні завдання в початковій школі.

Згідно нового наказу міністерства освіти України завдання домашніх завдань залежить від класу. У 1 класі рекомендується взагалі не давати завдань додому. При бажанні учні самі можуть виконувати завдання, які містять нові робочі зошити для 1 класу . Тривалість домашніх завдань у 2, 3 та 4 класах не повинна перевищувати 45 хвилин, 1 годину 10 хвилин та 1 годину 30 хвилин відповідно.

Також домашні завдання не повинні здаватися на вихідні та святкові дні.

Що стосується самостійної підготовки, то її звісно необхідно робити. Не дивлячись на відсутність контролю знань у 1 та 2 класах, учні 4 класу вже складають свій перший іспит у житті — державну атестацію (дпа 2018 4 клас).

А як же двійки?

Згідно нових рекомендацій оцінювання у 1 класі повинно бути вербальним. У 2 класі рішення стосовно застосування оцінювання приймається педагогічною радою навчального закладу.
У 3 та 4 класах оцінювання знань школярів відбувається відповідно до критеріїв оцінювання з записом оцінки у щоденник учня.

Ми писали, ми писали …

Уроки фізичного навантаження школярі отримують вже з першого класу. Але при наявності необхідних спеціалістів та необхідних матеріально-технічних умов, вони можуть бути зміненими заняттями на хореографію, танці або плавання.

Інтегровані уроки — як це?

Згідно концепції нової української школи у навчальному процесі необхідно запроваджувати інтегровані уроки. Сам інтегрований підхід до навчального процесу означає, що окрема тема повинна розглядатися з різних кутів, тобто різних навчальних предметів. Це по перше виключає дублювання однієї теми в різних дисциплінах, а по друге формує у школяра цілісну картину світу.

Оновлена програма 2016 року

В цьому році учні початкової школи будуть навчатися за новими календарно-тематичними планами, згідно яких розроблена і нова навчально-методична література. Усі нові зошита мають відповідні позначки — За оновленою програмою 2016 року. На сайті міністерства також вже опубліковані нові навчальні програми , та плани виховної роботи школярів.

Читайте так же:

    Оставить комментарий