Пост опубликован: 18.09.2018

Пінопласт для утеплення фасадів

Сьогодні однією з найбільш затребуваних будівельних послуг в Україні є утеплення житлових будинків. І це не дивно: позамежна дорожнеча енергоносіїв і непомірні тарифи на комунальні послуги, і особливо на опалення, змушують українців шукати можливість зниження витрат і збереження нормальних умов для життя.

При зниженні температури навколишнього середовища тепло залишає приміщення по самим різним каналам: через стики зовнішніх стін з перекриттями і дахом, віконні укоси, балконні і вхідні двері, не утеплені горищні та підвальні приміщення, різні металеві конструкції і тріщини. Однак сама значний витік тепла відбувається через зовнішні стіни будівлі, складова до 40% загальних тепловтрат. Тому, утеплення фасаду є найбільш ефективним заходом по збереженню тепла і вирішує завдання практично наполовину.

Переваги та недоліки пінопласту

Найбільш популярним матеріалом для термомодернізації фасадів в Україні є пінопласт. Це пояснюється не тільки наявністю цілого переліку технічних характеристик, що роблять його прекрасним утеплювачем, але і невисокою вартістю, а значить, і доступністю для широкого загалу населення. Ціна на утеплення зовнішніх стін пінопластом набагато нижче, ніж із застосуванням інших матеріалів.

Пінопласт (пінополістирол) випускають у вигляді панелей, що розрізняються по товщині і щільності. Це дозволяє підібрати найбільш оптимальний варіант для кожного конкретного виду робіт і різних географічних зон. Так, наприклад, при утепленні фасаду в Києві найчастіше використовуються панелі товщиною 5 — 10 см. При щільності 25 кг / м3.

Пінополістирол володіє прекрасними теплоізоляційними властивостями, завдяки високому (близько 98%) змістом повітря або іншого інертного газу в його комірчастої структурі. З цієї ж причини цей матеріал має дуже малу вагу, що дуже цінно при утепленні зовні багатоквартирного будинку, так як монтажникам доводиться працювати на великій висоті. Пінопласт також зручний в обробці, не вимагає захисту робітників і навколишнього середовища, не піддається поразці грибком і цвіллю і добре витримує коливання в широкому діапазоні температур.

Однак пінопласт має і свої недоліки. Основними з них можна назвати крихкість, низьку паропроникність і високу пожежонебезпечність. Тому, слід купувати тільки якісний сертифікований матеріал, бажано з додаванням антипіренів — речовин, що забезпечують самозагасання при загорянні.

Ці недоліки практично зводяться до нуля, якщо роботи з утеплення виконуються досвідченими фахівцями профільних будівельних фірм. Тільки при такому підході можна гарантувати отримання якісного покриття і максимальний термін його експлуатації.

/>

Читайте так же:

    Оставить комментарий